Restauracja utrzymana w nowoczesnym stylu

Dobra kuchnia jest podstawą każdego lokalu gastronomicznego. Do dobrego jedzenia goście chętnie wracają, jednak równie ważne jest, jak taki lokal się prezentuje, a więc to, jaki jest jego wystrój. Nawet nie planując wykwintnej kuchni, a jedynie prostą jadłodajnię, dobrze, aby elementy wykończenia wnętrza były solidne i wytrzymałe tak, aby szybko się nie zniszczyły i wyglądając obskurnie nie zmuszały nas do ponownego remontu. Czasem, zwykła prostota i minimalizm są doskonałym pomysłem zarówno dla baru mlecznego jak i restauracji serwującej dania meksykańskie czy włoskie. Warto więc pomyśleć o takich materiałach wykończeniowych już na starcie.

Na wykończeniu wnętrza nie warto oszczędzać

O ile dodatki i dekoracje można dość często zmieniać w restauracji, płytki jest już znacznie trudniej wymienić na nowe. Dlatego w tym przypadku znacznie lepiej jest od razu kupić wytrzymałą ceramikę, która jednocześnie będzie miała charakter stonowany, klasyczny, uniwersalny i pasujący do wszystkiego. Z pewnością, nawet jeśli nie od razu docenimy takie rozwiązanie- wraz z upływem czasu przekonamy się, że było najlepszym z możliwych. Przebierając w dostępnych propozycjach producentów możemy zwrócić uwagę na płytki z kolekcji Casabella.

Przyglądając się bieżącym trendom, możemy pokusić się o płytki dostępne w naprawdę dużym formacie- nawet kwadratu o boku 1 metra- pamiętajmy jednak o tym, że płytki polerowane na wysoki połysk mogą być dość śliskie. Do restauracji idealne będą płytki wykonane z gresu szkliwionego, a nawet sprawdzi się tutaj terakota, czyli ceramika o podwyższonej trwałości i odporności na tarcie i uszkodzenia mechaniczne.

Czasem zdarza się nawet, że we wnętrzu restauracji układa się płytki przeznaczone na zewnątrz- są one bowiem trwalsze, a przecież do lokalu wszyscy przychodzą w obuwiu zewnętrznym, tym samym wnosząc na butach rozmaite opady atmosferyczne, brud czy też błoto. Płytki o chropowatej strukturze nie będą śliskie, pamiętajmy jednak, aby wybrać takie, które będzie można szybko i prosto czyścić. Dzięki temu ich codzienne użytkowanie będzie proste i bezproblemowe.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button