Wyciskanie kojarzyć nam się może z naprawdę wieloma rzeczami – czy to z na przykład wyciskaniem z czegoś lub z kogoś siódmych potów, albo na przykład z wyciskaniem sobie pasty do zębów z tubki. Można jednak wyciskać jeszcze coś innego, a tym czymś może być sok z jakiegoś owocu. W dzisiejszej recenzji zajmiemy się urządzeniem, które pomoże nam wycisnąć sok z popularnych cytrusów, czyli po prostu z owoców cytrusowych. Mogą to być na przykład limonki, różnego koloru gatunku i rodzaju grapefruity, a nawet pomarańcze, czy też mandarynki. Wyciskać możemy praktycznie wszystko, co tylko nasza dusza zapragnie, a wszystko to za pomocą czegoś, co nazywa się po prostu wyciskarka do cytrusów. W dzisiejszej recenzji dokładniej ocenie pod kątem zarówno wyglądu, jak i jej funkcji, możliwości, opcji, jakie to wbudowane posiada oraz wad i zalet, szerzej omówiona zostanie wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290. Dowiemy się, czy warto jest w ogóle rozważać jej zakup, czy też raczej jednak lepiej będzie zakupić urządzenie tego właśnie typu, ale z zupełnie innej półki oraz czy może lepiej na przykład wyciskać sobie soczek z owoców ręcznie, niż za pomocą takiego urządzenia właśnie.

Wyciskarka do soków Kenwood JE290

Jak więc prezentuje się nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290? Na początku zaznaczyć należy, iż niedawno temu ambasadorem firmy Kenwood – czyli tej, która wyprodukowała naszą wyciskarkę – został niejaki Michel Moran. Człowiek ten to bardzo dobrze znany i ceniony szef kuchni, a poza tym profesjonalny restaurator. Michel Moran to również autor świetnie sprzedających się książek z przepisami, a poza tym sędzią wielu programów kulinarnych, na przykład takich, jak chociażby MasterChef, czy też MasterChef Junior. Michel Moran to ambasador firmy Kenwood w naszym kraju. Jego zdolności, poczucie elegancji, kreatywność oraz otwartość podobne są do wartości marki, którą reklamuje. Moran stawia w życiu na pasjonowanie się tym, co naprawdę lubimy robić oraz fachowość, poza ty zawsze dąży do doskonałości i posiada ogromną wiedzą i doświadczenie. Ma zawsze sporo dobrych pomysłów, lubi pomagać i można go obdarzyć zaufaniem, a na pewno nas nie zawiedzie. Czy tak właśnie prezentuje się nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290?

Wyciskarka do soków Kenwood JE290

Okazuje się, że właśnie bardzo podobnie gdyż już z wyglądu odróżnia się od pozostałych przedstawicieli tego gatunku sprzętów, mianowicie wygląda, jak swego rodzaju masywny dosyć czajniczek. Nie znaczy to oczywiście, że jest ona zbyt gruba, czy też za ciężka, po prostu posiada ona bardzo solidną podstawę koloru srebrnego, a na niej znajduje się czarny napis z nazwą firmy, która nam naszą wyciskarkę wyprodukowała. Do tego tuż nad tą właśnie podstawą możemy zobaczyć przeźroczysty pojemnik na sok z miarką koloru również czarnego, a po prawej stronie naszego sprzętu znajduje się również bezbarwne ucho, służące do trzymania naszego sprzętu. W środku możemy zobaczyć dosyć masywny zestaw, który służy do wyciskania soku z naszych owoców, a na górze nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 posiada srebrną pokrywkę, na której znowu umieszczono nazwę firmy.

Funkcje wyciskarki Kenwood JE290

Jeżeli wiemy już, jak nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 wygląda, to czas teraz przejść do omówienia jej funkcji i możliwość. Otóż dane techniczne naszego sprzętu są następujące. Nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 posiada pojemność naczynia na sok o wielkości 1 litra, co jest całkiem niezłym osiągnięciem, jak na tego typu sprzęt. Poza tym posiada również wyjmowane naczynie na sok, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie nam umyć nasze urządzenie, ale również i po prostu nalać nam sobie soku już po wyciśnięciu go z naszego cytrusika. Na dodatek nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 ma również możliwość mycia elementów w zmywarce, co powoduje, że czyści się ją naprawdę bardzo szybko i prosto. Kolor obudowy w przypadku sprzętu, jakim jest nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, jest biały.

Funkcje dodatkowe, jakie ma nasza warta 110 złotych – a więc naprawdę niewiele – wyciskarka do cytrusów, to na przykład automatyczny start i stop urządzenia, przezroczysta pokrywa, schowek na kabel oraz wskaźnik ilości soku znajdujący się w jej środku.

Parametry zewnętrzne, która ma nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, to wymiary opakowania o wielkości 19 x 19 x 24 cm, a jej waga z opakowaniem wynosi jedynie 2 kg. Jest więc to sprzęt niby masywny z wyglądu, ale jednakże bardzo lekki sam w sobie i możemy go zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie wiemy, lub spodziewamy się, że będziemy chcieli napić się świeżo wyciśniętego soku.

Wyciskarka cytrusów Kenwood JE290

Wyposażenie, jakie otrzymamy, jeżeli zakupimy taki sprzęt, jakim jest nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, to instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, pokrywa zapobiegająca zanieczyszczeniu soku, pokrywka chroniąca przed kurzem, oraz wkładka do wyciskania owoców. Jest więc tego naprawdę całkiem sporo.

Gwarancja, jaka oferowana jest nam razem z urządzeniem wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, to 24 miesiące, ale nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, żeby sobie ten okres przedłużyć, o ile sklep oferuje nam taką właśnie opcję.

Czy warto kupić wyciskarkę Kenwood JE290

Skoro wiemy już, jak wygląda, jak prezentuje się oraz jakie ma funkcje i możliwości nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, to czas dowiedzieć się, jakież to ma ona wady, a jakie zalety. Otóż w przypadku tego sprzętu możemy liczyć zarówno na trwałość urządzenia, jak i na dbanie o środowisko naturalne poprzez stosowanie jedynie przyjaznych mu elementów. Zresztą firma Kenwood jest przecież bardzo znana nie tylko z trwałości swoich sprzętów właśnie i z ich praktycznej niezawodności i bezawaryjności, ale również i dbania o nasze środowisko naturalne właśnie.

Poza tym nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 ma również nam do zaoferowania szybkość działania oraz bardzo łatwe mycie jej, a do tego z pewnością spokojnie może wycisnąć ponad 3 kilo różnego rodzaju i gatunku cytrusów dziennie. Jedynym mankamentem jest nieco krótki kabel zasilający, dlatego należy pamiętać, by postawić ją jak najbliżej gniazdka elektrycznego. Taki sprzęt, jak nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 nie zatrzymuje się podczas wyciskania, co zdarza się czasem innym tego rodzaju urządzeniom. Działa ona bardzo cicho, pamiętać jedynie należy, że czasem głowica sprzętu, a raczej jej ruch, nie zmienia się wraz z podniesieniem cytrusa, który właśnie jest poddawany procesowi wyciskania z niego soczku. W pojemniku naraz zmieści się od pięciu do plus minus sześciu pomarańczy, poza tym nie za bardzo zmieszczą się większe owoce, czy też grapefruity przy użyciu takiej końcówki, jaka jest w sprzęcie określanym, jako wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, ale zawsze przecież można je najpierw pokroić, a dopiero potem włożyć je do naszego urządzenia.

Kenwood JE290

Silnik sprzętu, jakim jest nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, działa bardzo płynnie i szybko, poza tym urządzenie bardzo łatwo jest rozebrać na tak zwane czynniki pierwsze i po prostu umyć je sobie, jeżeli na przykład gdzieś nam się ono zabrudzi. Do tego wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 posiada również pokrywkę chroniącą przed kurzem, nie musimy więc jej myć za każdym razem, kiedy na przykład gdzieś wyjedziemy i odstawimy nasz sprzęt na dłuższą chwilę. Poza tym nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 posiada również schowek na kabel w dolnej części swojej podstawki, co czyni ją jeszcze wygodniejszą i sprytniejszą w użyciu. Zdarza się jednakże czasem, że nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 nieco zmatowieje po dłuższym używaniu jej, nie ma to jednakże żadnego wpływu na nasze zdrowie, czy też na smak soku z wyciskanych owoców, po prostu nieco zmienia się kolor obudowy na ciemniejszy i to wszystko. Nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 z powodzeniem wystarczy do obsłużenia 4 osobowej rodziny, poza tym od razu po wyciśnięciu soku możemy włożyć dzbanek z nim do lodówki, gdyż dzbanek taki wchodzi w komplet urządzenia, jakie określamy mianem wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290, dlatego jest to właśnie kolejna dobra cecha naszego sprzętu. Jeżeli nie przeszkadza nam więc dosłownie minimalna odrobina miąższu, jaka zostaje w soku po wyciśnięciu naszych cytrusów przy użyciu tego właśnie sprzętu, to oznacza to, że nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 będzie naprawdę dla nas świetnym wyborem, tym bardziej, że ta odrobina miąższu właśnie jest naprawdę bardzo dobra, zdrowa i potrzebna naszemu, ludzkiemu organizmowi.

Jeżeli więc interesuje nas coś, co posiada obrotową głowicę do wyciskania soku z cytrusów, co wyciska tenże sok naprawdę bardzo szybko, łatwo i pewnie oraz co jest tanie i bardzo czyści się zarówno ręcznie, jak i w zmywarce, a do tego wyprodukowane jest przez naprawdę bardzo znaną firmę i to z materiałów nie tylko trwałych, ale i przyjaznych naszemu środowisku naturalnemu, to trzeba powiedzieć, że nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 będzie zdecydowanie bardzo dobrym wyborem. Jeżeli nie przeszkadza nam tych kilka drobnych mankamentów, które zostały wymienione w powyższej recenzji, a które nie za bardzo mają wpływ na dobrą opinię o tym urządzeniu, to z pewnością możemy szybko udać się do sklepu na zakupy, by już na przykład jutro cieszyć sie tym, co nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 ma nam do zaoferowania, to znaczy świeżym i dobrze wyciśniętym sokiem z cytrusa. A przecież właśnie do takiego celu nasza wyciskarka do cytrusów o nazwie Kenwood JE290 została przez swojego producenta stworzona. Możemy więc śmiało go posłuchać.