Wybieramy piec wolnostojący w lokalu gastronomicznym

Piec wolnostojący lub też inaczej wolnostojący kominek to rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy chcą mieć w swoim mieszkaniu stylowy kominek do sporadycznego ogrzewania pomieszczenia, którego instalacja nie wymaga tyle zachodu, co w przypadku kominka w zabudowie wzbogaconego o wkład kominkowy. Tak naprawdę, tego typu piece wolnostojące Kraków były popularne lata temu, a teraz w swojej pięknej, żeliwnej i masywnej formie powracają do mieszkań, ale znacznie bardziej w charakterze dekoracyjnym. Trzeba przyznać, że wyglądają niesamowicie stylowo i od razu dodają charakteru każdej przestrzeni.

Czym możemy palić w takim piecu?

Standardowo, piec, który często jest nazywany także kozą, jest opalany drewnem. Dlatego też warto od razu w mieszkaniu zaaranżować sobie miejsce przynajmniej na niewielki zapas drewnianych bali, które będziemy mieli w sezonie zimowym pod ręką. Warto jednak wiedzieć, że drewno nie jest jedyną możliwością. W przypadku, kiedy taki piec wyposażymy w dodatkowy ruszt, możliwe będzie także spalanie w jego wnętrzu węgla. Sporą zaletą pieca typu koza jest fakt, że w każdym momencie możemy otworzyć drzwiczki komory, aby zobaczyć, co dzieje się z opałem. Daje to możliwość kontrolowania sytuacji w palenisku. Zastosowana technologia, która pozwala wydłużyć drogę spalin sprawia, że zazwyczaj załadowana porcja opału może wypalić się właściwie do samego końca, co sprawia, że jest to ekonomiczne rozwiązanie.

Stylowy piec do każdego wnętrza

Nie trzeba zbyt wiele szukać, aby znaleźć szereg interesujących projektów wnętrza, w których znajdują się takie piece wolnostojące. Warto zauważyć, że są one wykonane z grubego żeliwa, które minimalizuje straty ciepła, ale też wspaniale się prezentuje. Dodatki oraz zdobienia sprawiają, że taki piecyk może z powodzeniem trafić do wnętrza klasycznego i stylowego, ale i do eklektycznego, gdzie na jednej przestrzeni spotyka się wiele dodatków i dekoracji, które tylko na pierwszy rzut oka zdają się być z różnych światów.

Więcej o piecach wolnostojących 

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button