W co się ubrać do restauracji?

Niecodziennie zdarza nam się wychodzić do restauracji, więc nasz ubiór nie powinien być na taką okazję zwykły i normalny, czyli taki, w jakim chodzimy na co dzień. Niektóre miejsca same wręcz wymagają eleganckiego i formalnego ubioru – trudno się temu dziwić, gdy niektórzy klienci przychodzą w dresie, klapkach czy ponaciąganych bluzach. Nie oznacza to od razu, że cała stylizacja będzie nudna, niemodna i bardzo przewidywalna. Wystarczy wybrać dobrze dopasowany garnitur męski i odpowiednie dodatki, aby prezentować się stylowo, modnie i stosownie do sytuacji. Jeśli zatem szukasz odpowiedzi na pytanie, w co się ubrać do restauracji, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Doradzamy, jak dobrze wybrać garnitur męski.

W co się ubrać do restauracji?

Nie do każdej restauracji należy zakładać bardziej formalne ubranie, o czym należy pamiętać. Przykładowo udając się do jednej z sieciówek oferujących dania typu fast food czy jedzenie włoskie, wyglądalibyśmy nieco śmiesznie, a wręcz groteskowo – chyba, że właśnie wracamy z ważnej konferencji i zgłodnieliśmy po drodze, wpadając na szybkie frytki, burgera albo kawałek pizzy. Jeśli planujemy udać się do choć trochę lepszej restauracji, a co się z tym często wiąże także droższej, ale i zdrowszej i smaczniejszej, musimy dopasować swój ubiór do przyjętych tam zasad. Szczególnie w przypadku bardzo ekskluzywnych restauracji trzeba uważać na swój ubiór.

Jeśli nie jesteśmy pewni, w co się ubrać do restauracji, warto przyjąć zasadę, że lepiej jest być ubranym trochę za bardzo elegancko, niż przeciwnie. W pierwszym przypadku wystarczy po prostu ściągnąć krawat czy muszkę, a następnie rozpiąć jeden lub dwa guziki pod szyją, zachowując na sobie marynarkę. Jednak w drugim przypadku nie będziemy mieli pola manewru, przez co będziemy się czuli wyjątkowo niezręcznie. Warto też pamiętać, że z powodu nieodpowiedniego stroju można również zostać wyproszonym z restauracji.

Garnitur męski na wyjście do restauracji

Czytając o eleganckim i formalnym stroju większość pewnie domyśliła się już, że najlepszym strojem na wyjście do restauracji będzie garnitur męski. Jest niezwykle formalny, klasyczny i ponadczasowy w swojej formie, dzięki czemu każdy mężczyzna zaprezentuje się w nim stylowo i wyjątkowo korzystnie – wystarczy odpowiednio dobrać go do typu swojej sylwetki. Do restauracji najlepiej jest wybrać popielaty, granatowy lub siwy garnitur męski, a w bardziej uroczystych sytuacjach także czarny. Wystarczy dobrać do tego jasną koszulę i kontrastowy, choć stonowany krawat lub muszkę – i świetna stylizacja do restauracji gotowa!

http://www.ewtex.pl/koszule-swetry-i-akcesoria.html

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button