Niezbędne AGD w nowoczesnej kuchni

Kuchnia to kulinarne miejsce spotkań. To tam przygotowujemy posiłki, w biegu je spożywamy i spędzamy czas z rodziną na wspólnej zabawie przy gotowaniu. Odeszły już czasy, w których to jedynym urządzeniem, które było w jakiś sposób automatyzowane był piekarnik i kuchenka. Kuchnia od lat 70. przechodzi stopniową robotyzację. Coraz więcej widzimy blenderów, robotów kuchennych czy maszyn do chleba. Jakie urządzenia są jednak najważniejsze i wręcz niezbędne w nowoczesnej kuchni? W tym tekście przedstawimy parę maszyn, które ułatwią każdy dzień spędzony w kuchni i z ich pomocą być może będziesz zdrowiej żyć.

 

Sokowirówki i wyciskarki

 

Zarówno wyciskarka jak sokowirówka służą do tego samego – do robienia domowych, zdrowych soków. Są jednak różnice, nad którymi warto się zastanowić. Jest to przede wszystkim budowa i uzyskiwany produkt końcowy, na który trzeba patrzeć. Przed dokonaniem zakupu trzeba po prostu zobaczyć, które urządzenie będzie najlepiej dopasowane do stylu życia i naszej kuchni. Sokowirówka zapewnia szybkie i bardzo sprawne pozyskanie soku. Jednak nie poradzi sobie ze wszystkimi warzywami i owocami. Wszelkie warzywa liściaste i bulwiaste zostaną przez urządzenie poszatkowane, a soku praktycznie nie będzie. Wyciskarka do soków pracuje na wolnych obrotach. Trzon stanowi ślimak, który dokładnie i powoli miażdży wszelkie owoce i warzywa i nawet z pozornie suchych i mięsistych plonów wyciśnie sporo soku. Wyciskarki są w stanie wycisnąć więcej soku z kilograma owoców czy warzyw. Jednak zajmuje im to więcej czasu. Co więcej, często problematyczne jest ich mycie. Stąd wybór nie należy do najłatwiejszych. Sokowirówka jest dla osób, które chcą szybko uzyskać sok, ale są gotowe na pewne braki.  Oba typy urządzeń uzyskamy w sklepie Eldom, który oferuje wysokiej klasy AGD w rozsądnych cenach.

 

Robot kuchenny, który zrobi wszystko – Thermomix

 

Thermomix i urządzenia tego typu to prawdziwe, kuchenne bestie. Są niezwykle uniwersalne. Potrafią zważyć, miksować, siekać, mielić, wyrobić ciasto na chleb czy tort. Nie ma problemu z gotowaniem na parze, ubijaniem, podgrzewaniem z odpowiednią temperaturą czy po prostu mieszaniem. Thermomix mimo małych, wręcz kompaktowych rozmiarów zapewnia niesamowitą wręcz wygodę. Dzięki niemu dobrą zupę ugotujemy już w pół godziny. Co więcej, podczas gotowania zupy w tym samym czasie może swobodnie być przygotowywane mięso na parze. Do urządzenia dołączana jest bogata książka z przepisami, w której zawarte są dokładne instrukcje odnośnie proporcji, temperatury i poszczególnych funkcji. Nie dość, że to wygodna opcja, to jeszcze nie trzeba się martwić o nasze umiejętności kucharskie. Mnogość przepisów poraża. W książce można spotkać się z instrukcjami do zrobienia pysznego chleba, łososia na parze, ryby po grecku czy nawet lodów – tak, lodów! Oczywiście pewne czynności wymagają użycia piekarnika. To bardzo wygodne mieć urządzenie, które wyrobi ciasto i jest w pełni zautomatyzowane. Jeśli gotujemy, to ustawiamy timer i po wyznaczonym czasie robot da nam znać, że już wykonał zadanie.

 

 

 

 

 

 

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button