Moda na domowe wino

Wino uchodzi za jeden ze szlachetniejszych trunków. Oryginalnie wytwarzane jest ono z winogron, jednak można wyprodukować wino także z innych owoców. Wśród win produkowanych nie tylko z winogrona warto wspomnieć o napoju z porzeczek, aronii, śliwek czy truskawek. Każdy z wymienionych rodzajów wina ma właściwy sobie smak. Wino można wyprodukować z większości owoców, które poddane fermentacji wytworzą wino.

Jednak, aby monitorować prawidłowość przebiegu procesów wewnątrz butli z owocami warto wyposażyć się w winomierz, który pozwoli zbadać poziom alkoholu w butli, takie specjalistyczne narzędzie można znaleźć tutaj – alkoholomierz 0-11% zwany hydromierzem.

Wino z różnego typu owoców będzie miało inny smak, jedne będą bardziej cierpkie, inne raczej słodkie. Słodycz wina będzie zależała w dużej mierze od ilości cukru dodanego do owoców na etapie przygotowywania zacieru. Można także dosładzać wino sztucznie, dolewając do gotowego napoju rozpuszczony w niewielkiej ilości wody cukier. Taki roztwór zmieszany z winem uczyni je słodszym. Jest to rozwiązanie dla osób gustujących w słodkich winach.

Okazuje się także, że domowe wino to doskonały pomysł na prezent dla znajomych. Czy to prezent urodzinowy, czy dla państwa młodych na ślub, jeśli Ci zamiast kwiatów, chcą otrzymać wino. Domowe wino w eleganckich butelkach z własnoręcznie przygotowaną etykietą, to ostatnimi czasy prawdziwie modny, weselny podarek.

Warto przy tym wspomnieć, że domowe wino, zwłaszcza przygotowane z ciemnych winogron może mieć właściwości lecznicze – oczywiście pite z umiarem w rozsądnych ilościach. Okazuje się bowiem, że takie wino jest bogate w antyoksydanty. Związki, które zapobiegają rozwojowi chorób cywilizacyjnych, w tym między innymi nowotworów.

Domowe wino to modny pomysł na prezent, to wspaniały i ekologiczny alkohol, który możemy przygotować według władnego gustu, to wreszcie, zdrowy napój. Zatem pora chwycić winomierz i balon w fermentacyjną rurką w dłoń i do dzieła – aby stworzyć smaczne i zdrowe wino.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button