Kulinarne oblicze Krakowa

Kraków to od lat jeden z głównych kierunków na turystycznej mapie Europy, gdzie niemal przez cały rok można spotkać tłumy turystów z całego świata. Jego walory turystyczne zostały docenione w wielu międzynarodowych rankingach. Była stolica Polski kojarzona jest nie tylko z pięknymi zabytkami, przyjaznymi mieszkańcami, licznymi imprezami kulturalnymi oraz bliskością gór, ale również ze środowiskiem studenckim związanym z prestiżowymi krakowskimi uczelniami i uniwersytetami.

To właśnie te dwie grupy: turyści i studenci zdeterminowały przez ostatnie lata kulinarny obraz Krakowa. Podobnie jak w innych miastach najwięcej lokali gastronomicznych można znaleźć w centrum Krakowa, a dokładnie przy Rynku Głównym oraz pobliskich uliczkach, a także na Kazimierzu, dawnej żydowskiej dzielnicy. Coraz popularniejsze stają się również okolice bulwarów wiślanych oraz dzielnica po drugiej stronie Wisły – Podgórze. Wpisując w wyszukiwarkę internetową cafe Kraków, otrzymamy mnóstwo adresów kawiarni, głównie w obrębie Rynku, których bogata oferta i różnorodny charakter może przyprawić o zawrót głowy. Kawiarnie różnią się nie tylko stylem i charakterem, ale także pomysłami na jak najlepsze ugoszczenie klientów. Oferują one nie tylko kawę, ale często śniadania i lunche, a nawet obiady.

Jako że Kraków kojarzony jest ze światem artystycznym, w wielu lokalach podziwiać można dzieła malarzy lub rzeźbiarzy. Najczęściej wybierane kawiarnie charakteryzują się przytulnym klimatem i wnętrzem, w którym godzinami można siedzieć przy aromatycznej kawie lub herbacie i plotkować z przyjaciółmi. Miejsca takie lubiane są zwłaszcza przez studentów, ale słowa kawiarnia Kraków są coraz częściej wpisywane w wyszukiwarkę przez turystów, którzy chcą zaznać wyjątkowej atmosfery krakowskich kafejek. Miasto w ostatnich latach odnotowało także gwałtowny wzrost liczby nowych lokali gastronomicznych, które proponują różnorodną kuchnię z niemal wszystkich stron świata. Najpopularniejsze jednak adresy prowadzą do miejsc serwujących kuchnię polską, gdzie można skosztować najlepszych typowych dla naszego kraju i regionu dań.

W menu królują więc mięsiwa, dania staropolskie, bigosy, grzyby i pierogi. Turyści również chętnie próbują typowo polskich zakąsek serwowanych do dobrej polskiej wódki np. śledzi czy pajdy chleba ze smalcem. Wielbiciele innych smaków także nie będą mieli kłopotu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego lokalu. Z pomocą haseł restauracja Kraków każdy otrzyma nie kończącą się niemal listę wspaniałych krakowskich restauracji. Na ich stronach internetowych oprócz możliwości zapoznania się z menu oraz uzyskaniu informacji na temat godzin pracy lokalu i dojazdu do niego, niekiedy gość może także poznać jego wnętrze za pomocą zdjęć. Trudno się dziwić, że miasto jest lubiane zarówno przez turystów jak i przez mieszkańców. Piękna architektura i dużo terenów zielonych to tylko część bogatej oferty miasta. Jej ważną częścią jest przecież wyjątkowa atmosfera Krakowa oraz gościnność podkreślana i doceniana przez turystów, która tworzona jest przede wszystkich w lokalach gastronomicznych.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button