Filtry do wody – co trzeba o nich wiedzieć?

Filtrowanie wody staje się coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. Co sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z kupowania wody butelkowej na rzecz butelek oraz dzbanków filtrujących? W niniejszym artykule piszemy o wszystkim co powinniście wiedzieć, zanim i wy zdecydujecie się na profesjonalne filtry do wody. Znajdziecie tu informacje między innymi o rodzajach filtrów, ich zastosowaniach, a także o najlepszych w branży filtrowania producentach.

OSZCZĘDNOŚĆ FILTROWANIA

Na początek kilka faktów. Każdego roku standardowe gospodarstwo domowe potrzebuje ogromnych ilości wody pitnej. W większości wypadków decydujemy się na kupno wody butelkowej, rzadko kiedy zastanawiając się nad związanymi z nią kosztami. Z pewnością nikomu nie trzeba mówić, że te są bardzo wysokie, a rosnące ceny innych domowych wydatków skłaniają nas do poszukiwania alternatywnych rozwiązań.

Jednym z nich jest zakup filtrów do wody umieszczanych najczęściej w butelkach, lub dzbankach filtrujących. Pozwalają one w łatwy i stosunkowo szybki sposób filtrować wodę z kranu, której jakość oraz smak nie zawsze jest zadowalający. Oprócz oczywistej w tym wypadku oszczędności, a także wygody, dzięki filtrowaniu wody mamy również pozytywny wpływ na środowisko naturalne, gdyż nasze gospodarstwo domowe nie produkuje ogromnych ilości plastikowych odpadków rocznie. Jeśli dodać do tego to, że butelkę filtrującą możemy zabrać ze sobą praktycznie wszędzie to filtrowanie wody jawi się, jako jedna z najlepszych alternatyw dla kupowania drogiej wody butelkowej.

RODZAJE FILTRÓW

Na rynku znajdziemy obecnie wiele różnego rodzaju filtrów, o różnych właściwościach. Z całą pewnością przed kupnem dzbanka oraz filtrów do nich warto przyjrzeć się im dokładniej, a także zastanowić nad naszymi potrzebami. Duże znaczenie ma również stan naszej wody w kranie, którą będziemy filtrować. To właśnie od niego w dużej mierze powinien zależeć filtr, który wybierzemy do domu. Jeśli na przykład nasza woda jest zbyt twarda powinniśmy szukać filtrów, które skutecznie obniżą jej twardość. W tym wypadku warto również zastanowić się nad filtrami systemowymi, które montowane w kuchennej instalacji pozwalają w łatwy sposób filtrować wodę u samego „ujścia”.

Do najpopularniejszych rodzajów filtrów należą węglowe, dolomitowe oraz mechaniczne, jak również filtry odwróconej osmozy. Część z nich nie tylko pozbawia wodę niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii, metali ciężkich oraz nieprzyjemnego smaku chloru, ale też nasyca ją różnego rodzaju minerałami, za sprawą czego woda nie jest jałowa.

FILTER LOGIC, DAFI I INNI

Jeśli chodzi o dostępność filtrów na naszym rynku to z całą pewnością nie możemy na nią narzekać. W sklepach internetowych w rodzaju aquamelior.pl znajdziemy szeroki wybór filtrów do wody, posiadających różnorakie cechy. Do jednych z najpopularniejszych oraz zaufanych marek należą między innymi Filter Logic, Dafi, oraz Brita. Ich produkty (zarówno dzbanki i butelki, jak i wkłady filtrujące) cechuje wysoka jakość wykonania, pozostawiająca w tyle innych producentów.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button