Elegancki i ponadczasowy wystrój restauracji

płytki w restauracji

Zarówno w mieszkaniach jak i w lokalach użytkowych, płytki ceramiczne doskonale sprawdzają się jako materiał wykończeniowy. Jeśli zależy nam na czymś praktycznym i solidnym- jest to materiał w sam raz dla nas. Jednakże, ich położenie nie jest aż tak proste i często nie może się obyć bez pomocy fachowca. Dlatego też raz zastosowane we wnętrzu, zazwyczaj pozostają z nami przez wiele lat. Wobec tego, decydując się na ceramikę- która naprawdę posiada bardzo wiele atutów- dobrze jest wybrać taką kolekcję, która na swój sposób jest elegancka, ciekawa, ale przede wszystkim- uniwersalna i ponadczasowa. W międzyczasie, na przestrzeni lat może się w lokalu bardzo wiele zmienić, ale za każdym razem wybrane przez nas płytki w restauracji będą się prezentowały doskonale.

Ceramika będąca atutem każdej restauracji

Dobrze dobrane płytki w restauracji stanowią jej ogromny atut. Jeśli natomiast mamy taras lub ogródek, który również chcielibyśmy wykończyć z wykorzystaniem takiej ceramiki, możemy zapoznać się z włoską kolekcją płytek Casabella, gdzie znajdziemy modele doskonale nadające się do wnętrz jak i na zewnątrz. Dzięki ich mrozoodporności nie musimy mieć żadnych wątpliwości, co do tego, czy okażą się solidne i wytrzymałe. Prawdziwym hitem są obecnie płytki o kształcie heksagonu. Utrzymane z klasycznej, minimalistycznej, szarej kolorystyce jednocześnie same w sobie są piękne i nowoczesne, ale też mogą doskonale współgrać z każdym innym elementem wykończenia sali, na jaki się zdecydujemy. Heksagony podbijają lokale użytkowe, ale też coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach- zarówno w środku jak i na balkonach czy tarasach.

A może postawić na nawiązania do natury?

Jeszcze jedną inspiracją mogą być kolekcje ceramiki, która w całości jest inspirowana naturalnymi surowcami. Mowa tutaj o pięknych imitacjach drewna, betonie czy też kamieniu oraz o marmurze. Zazwyczaj dobrze czujemy się we wnętrzach stonowanych, gdzie faktycznie sporo jest takich naturalnych wzorów, delikatnych i subtelnych kolorów oraz interesujących struktur. Dlatego też taka ceramika będzie odpowiednia zarówno pod wystrój sali jadalnianej, kuchni, tarasu, a nawet zaplecza. Dodatkowo, jest to materiał wyjątkowo wytrzymały, odporny na zarysowania oraz inne uszkodzenia mechaniczne. Łatwo też jest utrzymać takie płytki w czystości- wystarczy przetrzeć ich powierzchnię mokrą szmatką. Jest to więc rozwiązanie praktyczne, które też sprawdzi się w momencie, kiedy chcielibyśmy w wystroju zastosować drewno, ale boimy się o praktyczne aspekty jego późniejszego użytkowania- lepiej zdecydować się na ceramikę, która będzie je pięknie imitować.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button