Dlaczego miód jest zdrowy?

Osoby, które na co dzień karmią się suplementami diety i przyjmują najróżniejsze doustne witaminy powinny zwrócić uwagę na zbawienne działanie niektórych naturalnych bomb witaminowych. Zbawiennie na zdrowie działa na przykład miód, pozyskiwany z kwiatów przez pszczoły. Mowa oczywiście o tym miodzie, który pochodzi z pasieki, a nie z fabryki, która produkuje tani miód w słoiczkach dla hipermarketów.

Bogactwo miodu odkryto już przed wieloma tysiącami lat. Miód zabija bakterie panoszące się w naszym organizmie, działa przeciwzakaźne, zwiększa produkcję czerwonych krwinek, poprawia koncentrację oraz nastrój. Uwielbiają go dzieci – szczególnie miód nawłociowy, który jest chętnie wypijany przez nie razem z mlekiem.

Miód pięknie pachnie i przyjemnie wygląda. Wielką atrakcją cieszą się także świece wykonane z miodu, dzięki którym możliwe jest poprawienie sobie nastroju. Zanim udamy się na zakupy, powinniśmy dowiedzieć się jakie rodzaju miodu istnieją oraz jak działają poszczególne rodzaje miodu na nasz organizm. Najbardziej popularny to lipowy miód, który jest kupowany w czasie, gdy nadchodzi okres przeziębienia. To właśnie ten rodzaj miodu pozwala nam się wypocić, znieść gorączkę, a także przyspiesza pozbycie się kataru.

Ciekawy jest także gryczany miód, który ma ciemną barwę i polecany jest osobom, które mają problemy z sercem. Długotrwałe spożywanie tego rodzaju miodu poprawia naszą pamięć i koncentrację. Jest to dobry miód dla osób, którym odkłada się nadmierna ilość kamienia w nerkach, a także osobom, które chorują na jaskrę.
W skład miodu nie wchodzi zbyt wiele witamin, jednakże jest on najlepszym źródłem cukrów prostych, których dostarczamy sobie na co dzień na przykład poprzez słodzenie herbaty. Zdecydowanie lepiej jest słodzić wszystko miodem – jest to po prostu zdrowsze.

Możesz edytować Ribbon poniżej

Widgety w obszarze Ribbon

button